ورود اعضاء ورود اعضاء نقشه سایت نقشه سایت
۱۳۹۵ جمعه ۶ اسفند
اداره آموزش و پرورش ناحیه یک مشهد اداره آموزش و پرورش تربت حیدریه اداره آموزش و پرورش ناحیه یک مشهد
صفحه اصلی
English
سخن روز
1395/10/07 کد خبر: 25279 109 درصد رشد در سهميه جذب سواد آموزي در قطب شهيد برونسي
معاون مدير كل و مدير آموزش و پرورش تربت حيدريه
109 درصد رشد در سهميه جذب سواد آموزي در قطب شهيد برونسي
معاون سوادآموزي اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي گفت: از مجموع 60 هزار نفر بي سواد شناسايي شده در استان، 50 درصد جذب مراكز سوادآموزي شده اند

به گزارش روابط عمومي معاونت اداره كل و مديريت آموزش و پرورش تربت حيدريه ،مصطفي اسدي، دوشنبه در همايش سوادآموزي قطب شهيد برونسي در تربت حيدريه گفت: از مجموع 60 هزار نفر بي سواد شناسايي شده در استان، 50 درصد جذب مراكز سوادآموزي شده اند.

وي گفت: شناسايي اين تعداد بي سواد بر اساس آمارهاي موجود و اطلاعات مردمي صورت گرفته است.

اسدي ظرفيت پذيرش كلاس هاي سوادآموزي را نامحدود خواند و گفت: با وجودي كه همكاران ما براي جذب اين بي سوادان تلاش دارند اما نيمي از اين افراد براي شركت در كلاس ها خود را معرفي نكرده اند.

وي بالا بودن روند مهاجرت به استان خراسان رضوي را از مشكلات امر آموزش سواد برشمرد و گفت: به همين دليل نمي توان زمان دقيقي براي برگزاري جشن پايان بي سوادي اعلام كرد اما ما برنامه ريزي كرده ايم كه تا پايان سال آينده اين جشن را در استان برگزار كنيم.+

اسدي به تشريح رويكردهاي راهبردي برنامه آموزشي 2030 اشاره و اظهار كرد: تقويت سياست ها، طرح ها، قوانين و نظام ها، تاكيد بر برابري، فراگير بودن و برابري جنسيتي، تمركز بر كيفيت و يادگيري، ترويج يادگيري مادام العمر و پرداختن به آموزش در شرايط اضطراري را از اهداف اين برنامه است.

وي گفت: تا سال 2030 بايد تمام دختران و پسران، دوره ابتدايي و متوسطه را كه منجر به كسب مدرك تحصيلي مي شود، به صورت رايگان به اتمام برسانند.

اسدي افزود: همچنين تا سال 2030 بايد اطمينان حاصل شود همه زنان و مردان از دسترسي برابر به آموزش هاي فني، شغلي و دانشگاهي با كيفيت برخوردار خواهند شد. 

مدير آموزش و پرورش تربت حيدريه نيز در حاشيه اين جلسه اظهار كرد: در حالي كه سهميه جذب سوادآموزي در قطب شهيد برونسي هزار و 725 نفر تعيين شده است، موفق شده ايم با 109 درصد رشد، اين رقم را به هزار و 890 نفر برسانيم.
سعيد نيرويي، اين قطب را شامل شهرستان هاي تربت حيدريه، خواف، رشتخوار، مه ولات، زاوه و بخش هاي رخ و كدكن عنوان كرد و افزود: در زمينه دريافت مدرك ششم ابتدايي نيز سهميه اين قطب 957 نفر بود كه 100 درصد انجام شد.
وي با بيان اينكه تاكنون 621 نفر بيسواد در تربت حيدريه شناسايي شده اند، گفت: 25 تفاهم نامه نيز با دستگاههايي چون كميته امداد، بهزيستي، جهاد كشاورزي و ثبت احوال منعقد شده تا زمينه جذب و با سواد شدن شهروندان فراهم آيد. 

 

تعداد بازدید: 51
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمامي حقوق اين پايگاه متعلق به اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي مي باشد.
ورود اعضاء
بستن
Powered by DorsaPortal